Податотека:Aloisi villa Sukhumi.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Aloisi_villa_Sukhumi.jpg(461 × 579 пиксели, големина: 107 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.


Опис

Опис

Former Aloisi Villa in Sukhumi, Abkhazia

Датум
Извор http://www.estet-i-ka.ru/abhaz/suhum/PICT3623.jpg
Автор Evgeniy Gurevich
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

'I agree to publish that work under the free Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5 License.'

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.


Изворна евиденција за подигањето

date/time username resolution size edit summary
15:41, 29 January 2007 User:Alaexis 461×579 107 KB <span class="comment">({{Information |Description= view of Sukhumi |Source= http://www.estet-i-ka.ru/abhaz/suhum/PICT3623.jpg |Date= january, 2007 |Author= Estet |Permission= 'I agree to publish that work under the free Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5 License.' }})</span>

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:04, 8 мај 2008Минијатура на верзијата од 18:04, 8 мај 2008461 × 579 (107 КБ)BetacommandBotmove approved by: User:Siebrand This image was moved from Image:PICT3623.jpg == Summary == {{Information |Description= Former Aloisi Villa in Sukhumi, Abkhazia |Source= http://www.estet-i-ka.ru/abhaz/suhum/PICT3623.jpg |Date= january, 2007 |Auth

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: