Податотека:Aliakmon satellite.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Aliakmon_satellite.jpg(440 × 187 пиксели, големина: 44 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Procedencia:Curso del Haliacmon [http://terra.nasa.gov/ vista dede satélite. (Se muestra el cause del río)]

Лиценцирање

Public domain
Оваа податотека е во јавна сопственост бидејќи нејзин создавач е НАСА. Правилата за авторски права на НАСА велат: „Материјалот на НАСА не е заштитен со авторски права освен ако не е поинаку нагласено“. (Правилата за авторски дела на НАСА или правила за користење на слики од Лабораторијата за реактивен погон (JPL)).
NASA logo.svg
Dialog-warning.svg
Предупредувања:

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:18, 28 јуни 2006Минијатура на верзијата од 17:18, 28 јуни 2006440 × 187 (44 КБ)Dorieo21Procedencia:[http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Aliakmon_satellite.jpg Curso del Haliacmon [http://terra.nasa.gov/ vista dede satélite]. (Se muestra el cause del río)]

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: