Податотека:1543, Andreas Vesalius' Fabrica, Base Of The Brain.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

1543,_Andreas_Vesalius'_Fabrica,_Base_Of_The_Brain.jpg(292 × 308 пиксели, големина: 26 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

From the en:1543 book in the collection in National Institute of Medicine. en:Andreas Vesalius' Fabrica, showing the Base Of The Brain, including the en:cerebellum, en:olfactory bulbs, en:optic nerve.

Датум Commons upload by cohesion 23:45, 1 May 2006 (UTC)
Извор Originally from en.wikipedia; description page is (was) here
Автор User Ancheta Wis on en.wikipedia
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Refresh file.svg
Оваа податотека е заменета со податотеката File:1543,AndreasVesalius'Fabrica,BaseOfTheBrain.png. Се препорачува да ја користите другата податотека. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики не е дозволено.

Причина за користење на другата податотека: „A PNG version of this file is now available.“
new file
  • 10:32, 10 December 2005 Ancheta Wis 292x308 (24361 bytes) •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:28, 2 јули 2011Минијатура на верзијата од 07:28, 2 јули 2011292 × 308 (26 КБ)Materialscientistdenoise
00:45, 2 мај 2006Минијатура на верзијата од 00:45, 2 мај 2006292 × 308 (24 КБ)Cohesion{{Information| |Description= == Summary == From the en:1543 book in the collection in National Institute of Medicine. en:Andreas Vesalius' ''Fabrica'', showing the Base Of The Brain, including the en:cerebellum, en:olfactory bulbs, [[:

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.