Податотека:Earth cutaway schematic-mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.280 × 900 пиксели, големина: 119 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Cutaway diagram of Earth's internal structure in Macedonian.
Македонски: Пресек на Земјиниот состав.
Датум
Извор File:Earth-cutaway-schematic-english.svg
Автор original by Anasofiapaixao
derivative by B. Jankuloski
Други верзии

[уреди]

SVG:

PNG:

Лиценцирање

Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:03, 9 октомври 2017Минијатура на верзијата од 00:03, 9 октомври 20171.280 × 900 (119 КБ)Bjankuloski06User created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци