Податотека:Владимир Путин на встрече с Матерями Беслана.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Владимир_Путин_на_встрече_с_Матерями_Беслана.jpg(500 × 334 пиксели, големина: 72 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Vladimir Putin meets representatives of the comittee "Mothers of Beslan" in Kremlin on September 2, 2005.
Русский: Владимир Путин на встрече с представителями комитета "Матери Беслана" в Кремле, 2 сентября 2005 года.
Датум
Извор http://archive.kremlin.ru/text/images/93228.shtml
Автор Пресс-служба Президента России
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Standard of the President of the Russian Federation.svg
Оваа податотека е преземена од службената страница на Претседателот на Руската Федерација и подлежи на авторски права. Оваа податотека е лиценцирана со лиценцата Creative Commons Наведи извор 3.0 Нелокализирана . Накратко: слободно можете да ја распространувате и менувате под услов да ја наведете страницата www.kremlin.ru. Писмото со одобрување од Секретарот за печат на Претседателот на Руската Федерација е достапно како Kremlin authorisation-English.pdf.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Kremlin.ru
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 4.0 Меѓународна.
Авторство: Kremlin.ru
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:37, 22 февруари 2011Минијатура на верзијата од 17:37, 22 февруари 2011500 × 334 (72 КБ)Thaifighter911{{Information |Description ={{en|1=Vladimir Putin meets representatives of the comittee "Mothers of Beslan" in Kremlin on September 2, 2005.}} {{ru|1=Владимир Путин на встрече с представителями комитета "М

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: