Еванџелин Лили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Еванџелин Лили
Evangeline Lilly-D.jpg
Роден(а) Никол Еванџелин Лили
3 август, 1979
Форт Саскичеван, Алберта, Канада
Други имиња Никол Еванџелин Лили

Никол Еванџелин Лили (родена на 3 август, 1979) е канадска актерка номинирана за златен глобус. Позната е како Еванџелин Лили, по улогата на Кејт Остен во хит серијата Изгубени.

Надворешни врски[уреди]