Бесик Кудуков

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Олимписки медали
Натпреварувач за  Русија
Машко борење во слободен стил
Бронза 2008 Пекинг слободен стил до 55kg

Бесик Серодинович Кудуков (руски:Бесик Серодинович Кудухов) (роден на 15 август 1986 во Цхилон, Јужна Осетија) е руски борач воп слободен стил. На Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг, тој го освои бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 55kg.

Надворешни врски[уреди]