Цукалат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Цукалат се наоѓа во Албанија
Цукалат
Цукалат (Албанија)
Име: Цукалат
Област: Белград
Округ: Ура Вајгуроре
Општина: Цукалат
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаЦукалат е село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Ура Вајгуроре и во општината Цукалат.

Историја[уреди]

Географија[уреди]

Демографија[уреди]

Култура[уреди]

Личности[уреди]

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]

Надворешни врски[уреди]