Доменико Мајета

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Доменико Мајета
Domenico Maietta
Лични податоци
Роден на 3 август 1982 (1982-08-03) (32 г.)
Роден во Чиро Марина, Италија
Висина &100000000000001840000001,84 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Верона
Број 20
Младинска кариера
ФК Јувентус
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2001–2002 Јувентус 0 (0)
2002-2003 Триестина 5 (0)
2003 Авелино 12 (0)
2004 Пееруџа 0 (0)
2004-2007 Кротоне 77 (0)
2007-2008 Авелино 28 (0)
2008-2009 Кротоне 8 (0)
2009-2010 Фросиноне 39 (0)
2010- Верона 54 (4)
* Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Доменико Мајета (италијански: Domenico Maietta) е италијански фудбалер кој моментално игра за екипата на Хелас Верона во италијанската Серија Б.

Титули[уреди]

Италија Јувентус[уреди]

Надворешни врски[уреди]