Актогај (округ во Караганди)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Актогај
—  Округ  —
Ақтоғай ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Покраина Караганди
Центар Актогај
Час. појас +6 (UTC+6)

Актогај (казашки: Ақтоғай ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди.[1]

Наводи[уреди]