1802 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1792179317941795179617971798 •   
179918001801 1802 180318041805
   1806180718081809181018111812
Поврзан временски период или предмет
1799180018011802180318041805
1770-тите1780-тите1790-тите1800-тите1810-тите1820-тите1830-тите
18 век19 век 20 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1802 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]