1679 во уметноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во уметноста (Табела)
1669167016711672167316741675 •   
167616771678 1679 168016811682
   1683168416851686168716881689
Поврзан временски период или предмет
1676167716781679168016811682
1640-тите1650-тите1660-тите1670-тите1680-тите1690-тите1700-тите
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1679 година во уметноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди]