Михањона

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Михањона (грчки: 'Μηχανιώνα') е општина во префектурата Солун, Грција, со население од 9.425 (2001). Седиштето на општината е Нова Михањона.