Мила Кунис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Мила Кунис
Роден(а) Милена Марковна Кунис
14 август 1983
САД

Милена Маркона Кунис (14 август 1983 – ) е американска филмска актерка.

Надворешни врски[уреди]