Шаблон:Македонија на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Македонија на Олимписките игри
Flag of Macedonia.svg
Знаме на Република Македонија
МОК-код  MKD
НОК Македонски олимписки комитет
Официјално мрежно место (македонски) (англиски)
Олимписка историја
ЛОИ
1996 • 2000 • 2004 • 2008  • 2012
ЗОИ
1998 • 2002 • 2006 • 2010  • 2014
Друго
Flag of SFR Yugoslavia.svg Југославија (1920–1988)
Olympic flag.svg Независни олимписки учесници (1992)