Шаблон:Инфокутија Поранешна политичка функција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
{{{political_office}}} на {{{country}}}
Поранешна политичка функција
{{{insigniacaption}}}
{{{caption}}}
Претходник
Наследник
Прв функционер {{{first_officeholder}}}
Последен функционер {{{last_officeholder}}}
Звање {{{style}}}
Резиденција {{{residence}}}
Назначител {{{appointer}}}
Постоела од {{{began}}}
Постоела до {{{ended}}}
Сегашен претендент {{{pretender}}}
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди]

{{Инфокутија Поранешна политичка функција
| political_office   = 
| country            = 
| insignia           = 
| insigniasize       = 
| insigniacaption    = 
| image              = 
| caption            = 
| successor          =
| first_officeholder =  
| last_officeholder  = 
| style              = 
| residence          = 
| appointer          = 
| began              = 
| ended              = 
| pretender          = 
}}

Поврзано[уреди]