Тон (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Тон може да значи:

Музика[уреди]

Боја[уреди]

  • Тон (боја) - дејствувањето на боите во една слика

Јазик[уреди]

Мерни единици[уреди]

Личности[уреди]