Тврдина Бихор

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Тврдина Бихор
Податоци
Место Беране
Земја Црна Гора


Тврдината Бихор се наоѓа во близина на градот Беране, Црна Гора. Денеска од некогашната тврдина ги има само нејзините темели.