Прогун

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Прогун е село во Мала Преспа, Република Албанија, Округ Девол( Devoll,албански : Rrethi i Devollit)).

Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]