Моето срце инсистира

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Моето срце инсистира
Жанр теленовела серија
Создадена од Хулио Хименез и Валентина Парага
Настапуваат Хенкарлос Канела
Кармен Виљалобос
Ана Лајевска
Анхелика Мариа
Земја на потекло САД
Јазик шпански
Број на епизоди -
Продукција
Изврш(ен/ни) продуцент(и) Аурелио Валкарсел Карол
Времетраење -
Емитување
Канал на емитување Телемундо
Емитување 23 Мај 201128 Ноември 2011

Моето срце инсистира (шпански: Mi Corazon Insiste) е Американска теленовела од 2011 година од Телемундо. Актерската екипа е составена од Хенкарлос Канела, Кармен Виљалобос, Анхелика Марија и Ана Лајевска.

Синопсис[уреди]

Улоги[уреди]

Глумци Ликови
Хенкарлос Канела Андрес Сантакруз
Кармен Виљалобос Лола Волкан
Анхелика Марија Чабела
Ана Лајевска Дебора Нориега
Фабијан Риос Анхел Мелендез
Кети Барбери Викторија Нориега
Роберто Матеос Тиберио Гусман
Карлос Торес Родриго Суарез
Росана Сан Хуан Соледад Волкан
Синтиа Олаварија Софија Паласиос
Маурисио Енао Даниел Сантакруз

Наводи[уреди]