Категорија:Хемиски супстанции

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Портал „Хемија

Хемиска супстанција е материјална супстанција која се користи во хемијата или добива по хемиски пат, како на пример хемиски елемент или хемиско соединение.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

А

Г

Д

Е

М

П

С

Статии во категоријата „Хемиски супстанции“