Елешница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Елешница е село во Општина Разлог.


Села во Пиринска Македонија,
денешна Република Бугарија
Карта
Име: Елешница
Општина: Општина Разлог
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Администрација и политика[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]