Грб на Чехословачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Неколку грбови се користени за времето на Чехословачка:

Прва република (1918-1938) и поствоена република (1945-1961)[уреди]

Германска окупација на Чехословачка (1938-1945)[уреди]

По 1961[уреди]

Поврзано[уреди]