Шаблон:Инфокутија Дијагностика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Користете го овој шаблон за создавање на инфокутија за медицински дијагностички тестови. Препорачано е да го копирате кодот од соодветната статија на англиската Википедија.

Примери:

Инфокутија Дијагностика
Дијагностика
ICD-10-PCS Шаблон:ICD10PCS
ICD-9-CM Шаблон:ICD9proc
OPS-301 code Шаблон:OPS301
LOINC Шаблон:LOINC
{{Инфокутија Дијагностика
| Name      = {{subst:PAGENAME}}
| Image      = 
| Alt       = 
| Caption     = 
| DiseasesDB   = 
| ICD10      = {{ICD10|Group|Major|minor|LinkGroup|LinkMajor}}
| ICD9      = 
| ICDO      =
| MedlinePlus   = 
| eMedicine    = 
| MeshID     =
| LOINC      =
| reference_range =
}}