Waufvw!!! (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Waufvw!!! - музички албум на македонската рок-група „The John“ од 2012 година. Албумот е издаден како 76. издание на „PMG recordings“. Албумот е снимен во периодот април-јуни 2012 година, а извршен продуцент е Мирко Попов. Автори на музиката се членовите на групата, а текстовите се дело на Љупа Ангелов. Неда Дамчевска е автор на обвивката на албумот.[1]

Содржина[уреди | уреди извор]

Албумот содржи 8 песни, и тоа:[1]

  1. Ujka Relja
  2. Kralica
  3. Waufvw!!!
  4. S.D.R. Da Roka
  5. Za nas nema kraj
  6. Chetvrtokot
  7. 24/7
  8. Myau

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 The John, Waufvw!!!, PMG Recordings #76, 2012.