Unapologetic

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Unapologetic е името на седмиот по ред студиски албум од барбадоската поп пејачка Ријана. Премиерата на водечкиот сингл од овој албум, насловен „Diamonds“ била на 26 септември во просториите на iHeartRadio.

Синглови[уреди | уреди извор]

Песната „Diamonds“ била издадена како водечки сингл од албумот на 27 септември 2012. Песната претставува одделување од претходните песни на Ријана во кои преовладувале помрачни теми.