Train (група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Train
Потекло Сан Франциско, Калифорнија, САД
Жанрови Рок, рок корени, поп рок
Период на активност 1994-сега
Издавачи Columbia, Aware
Мреж. место www.trainline.com
Членови
Патрик Монахан
Скот Андервуд
Џими Стафорд


Train е името на американската поп група од Сан Франциско, Калифорнија формирана во 1994 година. Бендот е составен од триото Патрик Монахан (вокал), Џими Стафорд (гитара, вокал), и Скот Андервуд (тапан).