Прејди на содржината

Tones and I

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тони Ватсон
Родено имеТони Ватсон
Роден(а)1995
Mount Martha, Victoria
ПотеклоФранкстон,Викторија,Австралија
Жанровипоп
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2019 –сѐ уште
ИздавачиBad Batch -Elektra

Tones and I (Mount Martha, Victoria, 1995) — австралиска поп пејачка.

Дискографија

[уреди | уреди извор]
  • Welcome to the Madhouse (2021)
  • TBA (2022)
Спот Година Режисер
Johnny Run Away 2019 Luke Dunning
Dance Monkey 2019 Liam Kelly,Nick Kozakis
Never Seen the Rain 2019 Liam Kelly,Nick Kozakis
The Kids Are Coming 2019 Alan Del Rio Ortiz
Bad Child 2020 Nick Kozakis
Ur So F**king Cool 2020 Tones and I,Liam Kelly,Nick Kozakis
Fly Away 2020 Liam Kelly,Nick Kozakis
Won't Sleep 2021 Liam Kelly,Nick Kozakis
Cloudy Day 2021
Lonely 2021
Eyes Don't Lie 2022
Chant 2022
I Am Free 2023
The Greatest 2023
Dreaming 2024
I Get High 2024
Dance With Me 2024

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]