Прејди на содржината

The hardest thing (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија

The Hardest Thing е албум на Тоше Проески кој официјално излегол на 25 јануари 2009 година, на денот на неговиот роденден. Бил издаден во 120.000 до 150.000 примероци,[1][2][3] и се продава на просториите на поранешна Југославија.

The Hardest Thing

Список на композиции

[уреди | уреди извор]
 1. „Aria“ - 4:19
 2. The Hardest Thing“ - 3:48
 3. „Beautiful to Me“ - 3:28
 4. „Guilty“ - 3:52
 5. „Glide“ - 4:29
 6. „Don't Hurt the Ones You Love“ - 4:03
 7. „Separate Ways“ - 4:51
 8. „Forever In A Day“ - 3:55
 9. „My Little One“ - 4:52
 10. „Aria“ - 4:14
 1. Обожавателите на Тоше ја избраа обвивката за CD-то The Hardest Thing. МММ. 10 јануари 2009.
 2. Новиот албум на Тоше Проески во 120.000 примероци Архивирано на 3 февруари 2009 г.. Exclusive.com.mk.
 3. Англискиот албум на Тоше во 150.000 примероци. МММ.