Денот кога земјата стоеше мирно (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од The day the earth stood still)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Денот кога земјата стоеше мирно може да се однесува на еден од овие два филма: