The Revolution Smile

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
The Revolution Smile
ПотеклоСакраменто, Калифорнија, САД
ЖанровиИнди рок
Алтернативен метал
Период на активност2000–2006
ИздавачиGeffen
Animation Records
Членови
Шон Лопез
Октавио Галардо
Стифен Хоук
Поранешни членови
Тим Макорд
Џереми Вајт

The Revolution Smile е бенд од Сакраменто, Калифорнија, САД.

Историја[уреди | уреди извор]

Бендот е формиран во 2000 година од поранешниот гитарист на Far, Шон Лопез по неговите кратки настапи заедно со Rival Schools.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]