The Adventures of Rad Gravity

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

The Adventures of Rad Gravity беше игра за Nintendo Entertainment System направено во 1990 година. Bо ова игра главниот херои се викаше Ред Гревети и одеше низ многу планети за да активира компјутери.

Планети[уреди | уреди извор]

Последна планета каде што копјутерот на Ред Гревети му се сврте.