Teachhoot

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Teachhoot (се чита: Тичхут) — семрежна образовна платформа за одржување на приватни часови со тутор во виртуелна училница и објава на образовни проблеми. Создадена и основана од Тошо Мицевски и Деан Живковски во Скопје, 2016 година.[1]

Платформата нуди онлајн приватни часови по класичните предмети: математика, физика, хемија, англиски јазик, како и нови интересни предмети како: програмски јазици, креативно пишување, софтверски апликации.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „TeachHoot - нова македонска платформа за онлајн приватни часови ⋆ IT.mk“. IT.mk. 2017-10-04. Посетено на 2017-10-23.
  2. info@fakulteti.mk, Fakulteti.mk -. „Учете од дома и положете испит со помош на првата македонска платформа за онлајн приватни часови“. FakultetiMK. Посетено на 2017-10-23.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]