TPB AFK

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
„TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard“
Режисер Симон Клосе
Продуцент Мартин Персон
Настапуваат Готфрид Свартхолм
Фридрик Неиј
Петер Сунде
Премиера 8 февруари 2013 (2013-02-08) (Worldwide)
Времетраење 82 минути
Држава Шведска
Јазик Шведски
Англиски
Англиски (преводи)

TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard е документарен филм објавен на 8 февруари 2013, во режија на Симон Клосе, заснован на животите на тројцата пронаоѓачи на The Pirate Bay - Петер Сунде, Фридрик Неиј, Готфрид Свартхолм.[1] Снимањето започнало во летото 2008 година, и завршило на 25 февруари 2012.[2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]