TPB AFK

Од Википедија — слободната енциклопедија
„TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard“
РежисерСимон Клосе
ПродуцентМартин Персон
Главни улогиГотфрид Свартхолм
Фридрик Неиј
Петер Сунде
Премиера8 февруари 2013 (2013-02-08) (Worldwide)
Времетраење82 минути
ЗемјаШведска
ЈазикШведски
Англиски
Англиски (преводи)

TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard е документарен филм објавен на 8 февруари 2013, во режија на Симон Клосе, заснован на животите на тројцата пронаоѓачи на The Pirate Bay - Петер Сунде, Фридрик Неиј, Готфрид Свартхолм.[1] Снимањето започнало во летото 2008 година, и завршило на 25 февруари 2012.[2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „The Film“. Архивирано од изворникот на 2013-10-26. Посетено на 2014-01-09.
  2. „The making of the last scene“. Архивирано од изворникот на 2013-12-23. Посетено на 2014-01-09.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]