So What (песна од Пинк)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
"So What (песна од Пинк)"
Податотека:Pinksowhatcover.jpg
Сингл на {{{Artist}}}
од албумот Funhouse
B-страна"Could've Had Everything"
Пуштенавгуст 15 2008 (2008-08-15)
(видете Издавачка историја)
ФорматДигитално спуштање, CD сингл
ЖанрПоп Рок, синтпанк, Поп Панк
Должина3:35
КомпанијаLaFace
Текстописец/иPink, Max Martin, Shellback
ПродуцентMax Martin
Уверение за тираж3x Platinum (RIAA)
4x Platinum (ARIA)
Platinum (RIANZ)
Gold (IFPI Germany)
Gold (BPI)
{{{Artist}}} singles chronology
"'Cuz I Can"
(2007)
"So What"
(2008)
"Sober"
(2008)
Звучен извадок

"So What" (мак. "Па што" ) е песна напишана од американската поп рок пејачка Пинк, Макс Мартин и А. Скот Меккалум. Песната е издадена како прв сингл од петтиот студиски албум на Пинк наречен Funhouse.