She's Not You

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„She's Not You“
Elvis - She's Not You.jpg
Сингл од Елвис Присли
Издаден 17 јули, 1962
Текстописец Џери Лејбер, Мајк Столер, Док Помус
Снимен 19 март, 1962, RCA Studios, Нешвил
Жанр поп
Издавачка куќа RCA Victor
Продуцент Стив Шолс и Чет Аткинс
Хронологија на синглови на Елвис Присли
"Good Luck Charm"
(1962)
"She's Not You"
(1962)
"Return to Sender" / "Where Do You Come From
(1962)

She's Not You песната е снимена во 1962 година од една од најпознатите американски поп-пејачи - Елвис Присли. Во САД, песната се најде на петтото место во табелата Билборд Хот 100, а во Велика Британија, прва, каде траеше три недели. Стиховите ги напишаа Док Помас, Мајк Стилер и Jerryери Лејбер.