Scars on Broadway

Од Википедија — слободната енциклопедија
Daron Malakian 2008

Scars on Broadway е група оригинално формирана од гитаристот на System of a Down - Дарон Малакиан, Кејси Хаос од групата AMEN и Зак Хил од групата Team Sleep во 2003. Но, групата прекинала со својата работа сè додека во пролетта 2006 Малакијан изјавил дека Scars on Broadway ќе биде повторно активирана откако System of a Down ќе одат на својот долг одмор по завршувањето на Озфест турнејата, но овој пат со различен состав. Scars започнаа со снимањето на нивниот прв деби албум на 27 септември 2007.

Членови[уреди | уреди извор]

Останатите членови на бендот сѐ уште не се познати.

Поранешни членови[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]