PopMatters

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
PopMatters
Адреса Zine
Достапно на Англиски
Сопственик Сара Зупко
Создавач Сара Зупко
Мрежно место PopMatters.com
Пуштено Есен, 1999
Тековна состојба Активна

PopMatters е интернационален електронски магазин со културен критицизам кој покрива многу аспекти на популарната култура. PopMatters објавува прегледи, интервјуа и есеи за продукти во музиката, телевизијата, филмовите, книгите, видео игрите, стриповите, спортот, театарот, визуелната уметност, патувањето и Интернетот.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]