Our Airline

Од Википедија — слободната енциклопедија
Our Airline
IATA ICAO Ознака
ON RON Our Airline
Основан2006
ЈазлиАеродром Јарен
Летала2
Одредишта9
СедиштеЈарен, Република Науру
РаководствоJim Bradfield
Мрежо местоOurAirline.com.au
Our Airline Боинг 737-400 на Аеродром Кингсфорд Смит, Австралија (2003)

Our Airline (во превод Нашата Авиокомпанијата) е науруска национална авиокомпанија која е создадена на 4 септември 2006 и е заснована на аеродромот во Јарен. Оперира со 9 одредишта во 6 земји.