Nowhere Fast

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Nowhere Fast“
Сингл од Fire Inc.
од албумот Streets of Fire
Издаден 1984
Вокал(и) Laurie Sargent, Rory Dodd и Holly Sherwood.
Текстописец Jim Steinman
Должина 6:02
Композитор Jim Steinman

Nowhere Fast е песна, за прв пат изведена од Fire Inc. во рок филмот Огнени улици од 1984 година. Песната подоцна била преизведена од Meat Loaf. Песната е целосно напишана од Jim Steinman. Водечки вокал во песната е Laurie Sargent.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]