National Geographic Institute (Belgium)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Белгискиот National Geographic Institute (NGI); (француски: Institut géographique national, холандски: Nationaal Geografisch Instituut) е белгиска национална агенција за мапирање (national mapping agency).

Седиштето е во Campus Renaissance во близина на паркот Cinquantenaire во Брисел.

Исто така види[уреди | уреди извор]

  • (Список на) национални агенции за мапирање

Надворешни врски[уреди | уреди извор]