Modern Talking

Од Википедија — слободната енциклопедија
Modern Talking
Modern Talking, 2003.
Животописни податоци
ПотеклоЗападен Берлин, Западна Германија
ЖанровиПоп-музика
Период на активност1984-1987
1998-2003
Членови
Томас Андерс
Дитер Болен

Modern Talking се германска музичка поп-група, која се состои од Томас Андерс (вокал) и Дитер Болен.

Modern Talking имаат продадено повеќе од 120 милиони копии ширум светот.

Дискографија[уреди | уреди извор]

 • 1985 The 1st Album
 • 1985 Let's Talk About Love
 • 1986 Ready for Romance
 • 1986 In the Middle of Nowhere
 • 1987 Romantic Warriors
 • 1987 In the Garden of Venus
 • 1998 Back for Good
 • 1999 Alone
 • 2000 Year of the Dragon
 • 2001 America
 • 2002 Victory
 • 2003 Universe