Мaja (врв)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Maja (врв))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Maja (врв)
Висина 2.492 метри.
Местоположба Македонија Македонија
ВенецШар Планина
Прво освојувањенепознато

Maja (врв) е планинскиот врв на Шар Планина, во северо-западниот дел на Република Македонија. Тој е составен дел на Шар Планина и неговата височина е 2.492 метри.