Медисон Сквер Гарден

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Madison Square Garden)
Прејди на: содржини, барај
Оваа статија се однесува на арена во Њујорк. За други значења, погл. Медисон Сквер Гарден (појаснување).
Медисон Сквер Гарден
Место
Отворен
Сопственик
Игра
Гледачи
Влезот на Седмата Авенија за Медисон Сквер Гарден

Медисон Сквер Гарден, честопати пишувана и како MSG и позната како Градината или Светската Најпозната Градина, е арена за многу намени во Менхетн, Њујорк Сити и е лоцирана на 8мата Населба, меѓу 31вата и 33тата Улица, на врвот на станицата во Пенсилванија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Портал „Њујорк Сити