Live Anthology (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Live Anthology)
Live Anthology
Омотот на албумот
Албум во живо на Леб и сол
Издаден 1999
Снимен 1990
Жанр Етно
Рок
Џез-рок
Времетраење 72:23
Издавач VG музика
Албуми на Леб и сол
Претходен албум
Леб и сол Anthology
(1995)
Следен албум
Live in Macedonia
(2006)

Live Anthology е името на третиот албум во живо на македонската џез/рок група Леб и сол. Албумот бил издаден во 1999 година, преку издавачката куќа VG музика.

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. Има једно нешто
 2. Путујемо
 3. Ајде сонце зајде
 4. Јовано, Јованке
 5. Кумова Слама
 6. Чувам ноћ од будних
 7. Романса
 8. Мамурни људи
 9. Скопје
 10. Соло - Као какао
 11. Бистра вода
 12. Чукни во дрво
 13. Абер дојде, Донке

Целосно времетраење: 72:23

Постава[уреди | уреди извор]