Late Night Show

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Late Night Show
Создадена одМиленко Неделковски
УлогиМиленко Неделковски
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Продукција
Времетраење2 часа по емисија
Прикажување
Првична мрежаКанал 5
Првично прикажување2005 – Сеуште
Надворешни врски
Мрежна страницаmilenko.com.mk

Late Night Show или Миленко Неделковски Шоу e македонско ток шоу кое е водено од страна на Миленко Неделковски и се емитува на Канал 5 телевизија. Името на емисијата се промени од Late Night Show во Миленко Неделковски Шоу поради законот за заштита на македонски јазик.

Критицизам[уреди | уреди извор]

Концепт[уреди | уреди извор]

Гледаност[уреди | уреди извор]

Late Night Show 2007/08[уреди | уреди извор]

Гости и наслови на емисии од сезоната 2007/2008

 • Јован Вранишковски
 • Мирка Велиновска
 • Даниел Велјановски
 • Бошевски & Тентов
 • НЛО
 • Букурешки договор
 • Јонче Дудуловски
 • Бобан Угриновски
 • УФОлог Стојмир
 • НЛО светски тајни
 • Стрипови и стрип јунаци
 • 2012
 • Влатко Ѓорчев
 • Македонски таленти
 • Нострадамус
 • Новиот светски поредок
 • Можното влијание на планетата Нубиру до 2012-та
 • За Гробот на Александар Македонски
 • За АПОЛО, НЛО
 • Мирка и Миленко за името
 • Oпеаната Троја не се наоѓала во Мала Азија?!
 • Венетите-најстари во Европа
 • Aвтомобилизам - Константин Ангеловски
 • Професор Ѓорѓи Иванов Името и идентитетот не се за пазарење
 • За последниот предлог на Нимиц
 • Вакцините зло на човеството
 • Граѓански ТИМ и Водата
 • Дипломатија
 • Гостин од Словенијa Експерт за воена историја
 • Иван Стиољковиќ
 • Никола Груевски
 • Гордана Јанкуловска

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]