Justify (The Rasmus)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

"Justify" е втората песна од албумот Black Roses на финската рок група The Rasmus.

Песната е спора и емоционално потемна под влијание на Depeche Mode.[1]Оваа е многу мелодична. Првата демо снимка била направена во Лос Анџелес во студиата на Џејмс Мајкл и Desmond Child во јануари 2007. Во живо за прв пат била изведена на 26 август 2008, како акустична верзија на Radio SAW од Германија.

Песна[уреди | уреди извор]

  1. "Justify"
  2. "Yesterday You Threw Away Tomorrow"
  3. "Justify (Brown Version)" (iTunes Bonus)

Топ списоци[уреди | уреди извор]

Топ листа (2008-2009)[2] Најдобра позиција
Австриска топ листа на песни 61
Полска топ листа на песни 9
Финска топ листа на песни[3] 7
Германска топ листа на песни 56
Словачка Airplay топ листа[4] 72

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]