John Deere 3020

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
John Deere 3020
John Deere 3020.jpg
Типземјоделски
ПроизводителJohn Deere
Период на производство1964-1972
Должина351,8 см
Ширина227,6 см
Висина168,9 см
Тежина3.490-3.604 кг. (возна)
4.347 кг. (товарувана)
Двигателтркала

John Deere 3020трактор во производство на John Deere од 1964 до 1972 г.[1] Има меѓуосовинско растојание од 228,6 см и резервоар со зафатнина од 110 литри (29 галони).[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]