From The Muddy Banks Of The Wishkah

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
From The Muddy Banks Of The Wishkah постер

From The Muddy Banks Of The Wishkah (од калливите речни брегови на Вишка) е шестиот албум на Nirvana и е издаден во 1996. Албумот претставува аудио снимка од живиот настап на бендот во 1996. Албумот ги содржи следните 17 песни:

 1. Intro
 2. School
 3. Drain You
 4. Aneurysm
 5. Smells Like Teen Spirit
 6. Been A Son
 7. Lithium
 8. Sliver
 9. Spank Through
 10. Scentless Apprentice
 11. Heart-shaped Box
 12. Milk It
 13. Negative Creep
 14. Polly
 15. Breed
 16. Tourette's
 17. Blew