Fortress

Од Википедија — слободната енциклопедија
Fortress
ПотеклоМелбурн, Австралија
ЖанровиRAC
Период на активностод 1991 година
ИздавачиRock-O-Rama
Resistance Records
SubZero Records
Great White Produktions

Fortress е австралиска RAC група[1][2][3], основана во 1991 година[4]. Учествувале на неонацистички концерти во Шведска, Германија, Англија, Унгарија, Швајцарија, Италија и Финска, како и Австралија.

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • 1992 - "Fortress"
  • 1993 - "Seize The Day"
  • 1996 - "Into Legend"
  • 1996 - "Garrison"
  • 1999 - "The Bell Tolls"
  • 1999 - "The Fires Of Our Rage"

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Извори[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2011-06-04. Посетено на 2011-02-07.
  2. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2005-12-14. Посетено на 2011-02-07.
  3. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2011-02-19. Посетено на 2011-02-07.
  4. http://slackbastard.anarchobase.com/?p=887